Do każdego

17 lipca 2018 admin 3 komentarze

Jeśli mamy możliwość, aby podczas słonecznych, wakacyjnych weekendów możemy odpoczywać na własnej działce, aby czuć się tam jeszcze bardziej komfortowo warto pomyśleć o inwestycji w altanę. Taka altana, w zależności od naszego gustu może wyglądać w różny sposób. Do najbardziej powszechnych typów altan należą: altany ażurowe – są najbardziej popularne. Najczęściej zbudowane z drewna drzewa iglastego.

Ich nazwa pochodzi od tego, że taka altana nie jest całkowicie zabudowana, konstrukcja ścian jest jakby ażurowa – zamiast zabudowy mamy tam drewniane dziury o różnych kształtach.Kolejnym rodzajem altany jest altana zabudowana, która swoim wyglądem przypomina trochę domek (głównie ze względu na to, że jest bryłą o regularnych ścianach). Najczęściej jednak ściany te wykonane np. ze szkła. Innym typem altan są pawilony ogrodowe – są to altany z zadaszeniem świetne do odpoczynku, czy organizowania przyjęć albo spożywania posiłków w gronie najbliższych. Takie pawilony mogą być różnej wielkości, zdarzają się także takie o naprawdę dużych wymiarach.

Ogromnym atutem takich altan jest to, że nie musimy montować ich na stałe, na czas zimowy spokojnie możemy je zdemontować. Coraz popularniejsze w Polsce stają się także altany metalowe. Świetnie sprawdzą się w ogrodach, utrzymanych w nietypowym, modernistycznym designie, czy minimalistycznym stylu. Bardzo dobrze komponują się z żelbetonem albo drewnem. Konstrukcja takich altan jest metalowa i opiera się na kilku wspornikach, na których osadzony jest dach.Aby nadać jej elegancji, warto dodać do niej elementy w postaci zwiewnych, lekkich tkanin. Niezwykle istotna w przypadku altan metalowych jest odpowiednia konserwacja w celu zabezpieczenia materiału przed korozją. Jak widać oferta altan ogrodowych, dostępnych na naszym rynku jest imponująca. Możemy kupić taką, która nada naszemu ogrodowi nowoczesnego, albo romantycznego stylu. Nie zapominajmy o tym, aby styl altany pasował do innych elementów działki czy naszego ogrodu. Dzięki temu zyska ona zapewne bardzo wiele uroku.

Sprawdzone i w dobrej cenie ogrodzenie drewniane – Ogrodosfea do każdego ogrodu

#budowlana#budownictwo

Previous Post

Next Post

Comments

 1. Radowid
  13 lipca 2018 - 19:31

  W środę również o tym słyszałam, to może być fascynujące.

 2. Mściwój
  14 lipca 2018 - 05:00

  Zazwyczaj nie piszę komentarzy, jednak ten napis jest Naprawdę dobry.

 3. Imisława
  14 lipca 2018 - 05:19

  W sobotę również o tym doszły mnie słuchy, to zdoła być interesujące.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *

Ta strona korzysta z plików Cookies
Akceptuje
x